W obecnych czasach prowadzenie biznesu bez posiadania samochodu jest w znaczącej części przypadków praktycznie niemożliwe. Dojazdy do klientów, ogarnianie najróżniejszych tematów, wizyty w urzędach (oby jak najrzadsze) i wiele innych kwestii, które nawet dla osoby prowadzącej JDG są codziennością. Nie każdy jednak ma nakłady gotówki pozwalające kupić od ręki auto, nie każdy też nawet posiadając auto będzie chciał je wciągnąć w majątek firmowy.

Szybko po leasing

Obecnie to dokładnie leasing został jednym z najbardziej popularnych rozwiązań jeśli mówimy o finansowaniu inwestycji. Skorzystać z tego ma prawo niemal każdy. Formalności obecnie są ograniczone do minimum, z tego powodu także człowiek, który ledwo parę dni wcześniej założyła przedsiębiorstwo, ma okazję skutecznie ubiegać się o finansowanie zewnętrzne na zasadzie umowy na szybki leasing. Co więc da się leasingować w takim rozwiązaniu? Zacznijmy, że najczęściej wybierane od praktycznie wystartowania umowy na leasing będą samochody do 3.5 tony. Nie istnieje w tym cokolwiek dziwnego, zważywszy, że z aut korzysta każdy, również tacy przedsiębiorcy, którzy prowadzą jednoosobowe firmy, jak i tacy, którzy nadzorują największe korporacje. W poprzednim roku z pojazdami praktycznie wyrównały się maszyny oraz urządzenia. Ta branża notuje szalenie dużą popularność, jest z resztą bardzo pojemna stąd też mają okazję korzystać z niej wszyscy. Brać w leasing bowiem można wszystko od codziennych sprzętów do biura, po wyspecjalizowane urządzenia stomatologiczne oraz budowlane. Obecnie brać w leasing można praktycznie wszystko. Właściciel firmy musi wyłącznie dobrać ofertę tej firmy, która będzie jego zdaniem najbardziej opłacalna.

Którą opcję lepiej wybrać?

Zastanówmy się trochę poważniej nad pojazdami osobowymi. Grupa jest olbrzymia, popularność tak samo, więc wszystkie spółki finansowe chcą jak najwięcej zyskać. Stąd także ludzie pragnący brać w leasing auto posiadają tak ogromny wybór nie tylko usług leasingowych, lecz także najróżniejszych pakietów jak i usprawnień. Firmy finansowe niesamowicie szybko dostrzegły, iż przedsiębiorcy dzielą się na dwa typy – tacy, którzy chcą po wypełnieniu porozumienia leasingu wykupić finansowany sprzęt oraz takich, którzy chcą okresowo go zmieniać a także nie są chętni na wykup. W taki właśnie sposób stworzono leasing dużej a także niskiej raty. Wysokiej stworzony dla rodzaju leasingobiorców, których opisują wysokie opłaty leasingu zapewniające otrzymanie bardzo małego wykupu, 2-gi natomiast cechuje bardzo niskie dopuszczalnie opłaty (nadal trzeba spłacić min. czterdzieści procent wartości startowej) a także opłata wykupu jest olbrzymia. Firmy finansowe zawierają umowy z kilkoma firmami ubezpieczeń dzięki czemu będą miały okazję zaoferować bardzo korzystne warunki ubezpieczenia. Leasing zapewnia także atrakcyjną optymalizację podatkową. Warto się więc nim bardziej zainteresować.